فهرست بستن

انوع حملات در شبکه و راه های جلو گیری از این حملات

حملات شبکه


حملات اینترنتی همچنین حملات امنیتی شبکه دقیقاً نقطه مقابل امنیت شبکه می باشد که در مقاله های پیشین به آن پرداختیم.در این مقاله شما با انواع حملات امنیتی در شبکه آشنا می شوید و میتوانید با راهکارهای ارائه شده از بروز چنین حملاتی جلوگیری کنید.

انواع هک شبکه

بدافزار ها یا Malvare


از شایع‌ترین انواع حملات شبکه محسوب می‌شود که معمولاً با نصب نرم افزار های غیر استاندارد و مشکوک ایجاد می شود.


همچنین از دیگر عوامل این گونه حملات ناآگاهی خود کاربران نیز می تواند باشد چرا که انواع سیستم عامل ها در برابر اینگونه نرم افزارها اخطار هایی وجود چنین نرم افزارهای خطرناک به شما نشان می دهد.


بد افزار ها می توانند در لینک های غیر استاندارد یا فایل های دانلودی از سایتهای ن گواهی‌نامه‌های معتبر وارد کامپیوتر هدف شده و اطلاعات آن را به بدزداین گونه حملات می‌توانند فایلهای و داده های شخصی شما را از سیستم تان بردارند می تواند حتی دکمه های کیبورد شما را نیز ردیابی از این طریق پسورد فایل های رمزگذاری شده را نیز پیدا کنند


به وسایل جانبی کامپیوتر میتوانند تسلط داشته باشند مانند . کنترل دوربین یا وبکم و میکروفون.
با استفاده از اسکریپت نویسی می‌توانند سخت افزار شما را نیز نابود کنند.

تروجان های نیز نوعی بد افزار محسوب می شوند که در انواع پلتفرم های مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی مشابه بد افزار ها دارند

فیشینگ…

این گونه کارها شباهت زیادی به مهندسی اجتماعی دارد هکرها را به گونه‌ای که نمی دهند شما به آنها اعتماد و اطلاعات خود را به آنها بسپارید

امنیت شبکه_ حملات شبکه

حملات Dos یا منع سرویس یا Denial of service Attack

یکی از حملات خسارت‌بار و شایع که خودم نیز با آن آشنایی دارم.


اینگونه حملات با افزایش تراکم ترافیک فوق العاده، سایت یا سیستم شما را مختل می کند به طوری که دیگر آن سیستم قادر به ارائه خدمات نیست.


در این حملات هدف برگشت اطلاعات نیست بلکه مختل کردن یک کسب و کار و ایجاد خسارت به آن است.


البته بخشی از دلایل این حملات سایت نکردن اصول زیر ساختی در شبکه سایت می باشد
برای اینکه شدت خسارتبار بودن این نوع حملات را درک کنید تنها به این فکر کنید که فروشگاه اینترنتی آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی در جهان برای چند روز علت افزایش ترافیک شبکه قطع شود.

حملات Session hijacking


زمانی که شما به اینترنت متصل هستید وارد سایت های مختلف شوید ارتباط شما با دنیای اینترنت و دیگر سایتها توسط پروتکل های مختلف به صورت رمزگذاری شده می باشد.


حال شما فرض کنید که افراد با شکستن رمز دستگاه شما و اینترنت به دستگاه شما متصل می شود و اطلاعات شما را در اختیار می گیرند

حملات جستوجوی فراگیر یا Brute Force Attackاینگونه حملات به سادگی و مثل آب خوردن می باشد و می‌توان گفت که تقریباً همه افراد می توانند آن را یاد بگیرد کمی کد نویسی بلد باشند


در این حملات نرم افزار به سرعت تمامی ترکیب های عددی و حروفی برای پیدا کردن رمز عبور سیستم هدف آزمایش می کند.


شاید جالب باشد بدانید برای چه بسیاری از سایتها به شما میگویند که رمز عبور شما شاید بیشتر است ۸ عدد و دارای حروف بزرگ و کوچک و اعداد و نشانه ها باشد.


به این دلیل که از این گونه حملات به دور باشید. چراکه قطعا پیدا کردن ترکیب رمز شما که شامل اعداد و نشانه ها و حروف بزرگ و کوچک باشد زمان زیاد می طلبد


جالبه بدونید یک رمز عبور هشت رقمی که تنها ترکیبی از حروف کوچک و اعداد باشد حدود ۹۴۸ میلیارد ترکیب را به وجود می آورد

البته انواع دیگری از این حملات وجود دارند که شامل دیکشنری هایی از معمول ترین رمز های عبور می باشند که این کار را برای هکر ها ساده می کند.

در پایان به این نکته نوجه داشته باشید که انواع و اقسام دیگر هک در شبکه وجود داشته اما انها غالبا شباهت زیادی به حملات ذکر شده دارند.

از ساده ترین اقدامات برای هک نشدن . جدی گرفتن پیغام های سیستم مبنی بر تهدید آمیز بودن یک نرم افزار یا فایل. شناسایی روش های کلاه برداری توسط مهندسین اجتماع، به کار گیری رمز های عبور بلند شامل اعداد ، حروف بزرگ و کوچک و نشانه ها.

همچنین شما می توانید مقالات زیر را بخوانید

راه اندازی میل سرور

فیبر نوری چیست

مانیتورینگ شبکه

خدمات پسیو شبکه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *