فهرست بستن

مجازی سازی چیست و چه کاربردی دارد، اهمیت آن درشبکه

مجازی سازی

مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی یک راهکار فوق العاده ارزشمند برای کاهش هزینه های یک شبکه میباشد به این صورت که چندین سیستم عامل مورد نیاز در شبکه را در یک سرور و بستر سخت افزاری نصب و اجرا می کنیم.

امروزه عرصه شبکه ها و گستره آن ها بسیار در حال پیشرفت می باشد همچنین از بابت گرانی تجهیزات و خدمات پسیو شبکه نمی‌توان برای هر نوع سیستم عامل مورد نیاز در شبکه تجهیزات سخت افزاری جداگانه در نظر گرفت از اینرو انجام این عمل در شبکه شبکه می تواند مشکل شما را درباره نیاز به چند نوع سیستم عامل متفاوت با کمترین هزینه برطرف نماید.

برای مجازی سازی از ماشین های مجازی به شیوه های گوناگون استفاده می شود که در ادامه انواع آن نیز ذکر می گردد اما کاربرد آن می‌تواند خیلی وسیع تر است نصب چند سیستم عامل روی یک بستر سخت افزاری شود.

 

مجازی سازی

ماشین های مجازی یا virtual machines

برای مجازی سازی از ماشین های مجازی استفاده می شود .

این ماشین های مجازی مدت زیادی می باشد که برای این امر در اختیار کاربران قرار گرفته است.

این ماشین ها و نرم افزار ها بخشی از سخت افزار سیستم را برای خود اشغال می کند و آن را به شما ارائه می دهند تا شما بتوانید دو سیستم عامل را یا حتی چند سیستم عامل را به صورت همزمان با یکدیگر به کار گیرید.

انواع مجازی سازی سرور

نصب چند سیستم عامل روی یک سرور

از روش‌های نوین مجازی سازی می باشد که این قابلیت را به شما می دهد به جای آنکه از چندین سرور برای چندین کار متفاوت استفاده کنی با تقسیم قابلیت های یک سرور برای کارهای متفاوت خود برنامه های متفاوت تنظیم کنیم.

نصب یک سیستم عامل روی چند سخت افزار

گاهی وقت ها شما نیاز به یک سرور قدرتمند دارید اما چنین چیزی ندارید و سرعت شما در شبکه برای انجام امور بسیار کم می باشد.

در این نوع با ترکیب سخت افزارهای سیستم می توان یک سرور قدرتمند را برای انجام امور راه اندازی کرد که می‌تواند توان کاران سیستم را بسیار بالا ببرد.

 

نصب چند سیستم عامل روی یک سیستم عامل

این روش هم برای شبکه ها و هم برای کاربران عادی بسیار مرسوم است.

در این نوع با استفاده از یک نرم افزار ماشین مجازی انجام می شود.

با نصب یکی از نرم افزارهای ماشین مجازی مانند VirtualBox یا VMware انجام می شود شما می توانید توسط این نرم افزار ها انواع سیستم های مختلف را روی سیستم عامل خود به راحتی نصب کنیم.

مجازی سازی

مجازی سازی از نوع  baremetal hypervisor

در این و مجازی سازی یک سیستم عامل مخصوص با در اختیار گرفتن منابع اصلی شامل رم سی پی یو و گرافیک و تقسیم آن در سیستم های میهمان عمل مجازی سازی را انجام میدهد.
به این نوع از مجازی سازی hypervisor هایپرویزور می گویند.

 

خدمات شرکت ارتباطات شبکه زمرد

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات اکتیو شبکه

مقاله

آموزش تغییر آدرس آی پی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *