فهرست بستن

شبکه های وایرلس ( Wireless ) و راه اندازی آن

شبکه های وایرلس

شبکه های وایرلس راه دور

شبکه های وایرلس راه دور نیز یکی از خدمات ارتباطی بی سیم (wireless) شبکه است که می تواند پهنای باندی بسیار بشتر از پهنای باند شبکه های با سیم تامین کند و در اختیار مشترک قرار دهد که با استفاده از امواج رادیویی صورت می پذیرد .

شبکه های بیسیم ( شبکه های وایرلس ) wifi با استفاده از انتقال داده ها توسط امواج رادیویی به تجهیزات سخت افزاری امکن میدهد تا بدون اتصال سیم یا کابل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این شبکه ها در بازه های بسیار کسترده و در انواع تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند.

مهم ترین مزیت استفاده از این شبکه نداشتن نیاز به ساختار های فزیی برای برقراری ارتباط چه در داخل شرکت و چه در خارج از شرکت و سازمان. همچنین ساختار ها و شبکه های بی سیم به چهار دسته تقسیم می شوند. WWAN ، WLAN  و  WPAN   و WMAN

مشتری می تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت بهای معین که با توجه به میزان پهنای باند تیین می شود از مزایای داشته پهنای باند اختصاصی بهر ببرد .

در این روش مخابرات نقشی نخواهد داشت و تنها محدودیت درنظر گرفته شده انتقال سیگنال ها در باند فرکانسی بیسیم است که در تمام جهان تنها فرکانس مجاز (2.4، 5.8) مگاهرتز است و شرکت‌های ارائه دهنده‌ی تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارائه کنند.

پیش نیاز ها :

نداشتن تداخل فرکانسی با مراکز دیگر

برای استفاده از خدمات بیسیم، لازم است مکان جغرافیایی مورد نظر مشتری، از نظر تداخل فرکانسی سنجیده شود. اگر در فاصله‌ی میان دکل و دفتر مشتری، مکان دیگری در حال استفاده از فرکانس‌های مجاز بی سیم باشد، امکان تداخل فرکانسی وجود خواهد داشت که می‌تواند ارایه‌ی خدمات را با مشکل رو به رو سازد.

در صورت وجود تداخل فرکانسی، شرکت، عدد فرکانس را در محدوده مجاز تغییر خواهد داد.

اگر با تمام تمهیدات در نظر گرفته شده، امکان برقراری ارتباط بیسیم برای سازمان شما میسر نباشد، شرکت زمرد سرویس‌های دیگری را برای پوشش‌ نیازهای سازمان شما پیشنهاد خواهد کرد.

تامین امکانات سخت‌ افزاری

برای استفاده از خدمات بیسیم و محدوده درخواس شما از امکانات این سرویس ها ، باید امکانات سخت‌ افزاری و نرم‌افزاری مناسب فراهم کنید که جزییات دقیق آن همراه با طرز کار و شرایط نگهداری را کارشناسان شرکت زمرد به اطلاع شما خواهند رساند.

شرکت زمرد ، محصولات و خدمات زیادی را در این زمینه و به طور تمام و کامل  و مطابقت کامل با نیاز ها شما ارائه می دهد.

شبکه های وایرلس

ملاحظات امنیتی

هنگامی که ارتباط شبکه ای و به خصوص بی سیم توسط سازمان شما با اینترنت برقرار شد خطرات امنیتی شبکه بسیار افزایش میابد . به همین دلیل لازم است که اقدامات امنیتی در تمامی مراحل و حتی پس از پایان پروژه از طرف مشتری لحاظ شود شما میتوانید به رفتن به این صفحه  از انواع انتی ویروس های شبکه که خیال شما را از این بابت برطرف می کنند اطلاعات کسب نمایید .

وجود فایروال از نکات مهم  می باشند که باید در استفاده از انوا شبکه از آن استفاده کرد.

در شبکه های بی سیم ، بدون استفاده از تکنیک های خاص مانند رمزنگاری، امنیت اطلاعات  تامین نمی گردد استفاده از رمزنگاری Wired Equivalent Privacy  نیز باعث بالا رفتن امنیت در شبکه می شود

شما می توانید با مراجعه به این مقاله از بابت بهترین آنتی ویروس های شبکه اطاعات حاصل فرمایید:

آنتی ویروس شبکه

معرفی اصطلاحات شبکه‌های بی‌سیم

Access Point _ AP:
AP یک دستگاه مرکزی است و وظیفه  آن پخش همگانی (Broadcast) امواج wi-fi برای تمامی کلاینت‌های متصل به آن

کلاینت wi-fi:
کلاینت wi-fi (یا WLAN) دستگاهیست که سیگنال wi-fi پخش شده توسط AP را تشخیص دهد، و آن متصل شود . امروزه تمامیتکنولوژی های هوشمند موجود در بازار این قابلیت را دارند .

باند‌های فرکانسی:
همان فرکانس‌ها هستند . امروزه باند‌های فرکانسی 4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز بیشترین استفاده را دارا هستند ام باند 5 گیگاهرتز سرعت بالاتری را دارد ، ولی محدوده شبکه آن نسبت به باند 2.4 گیگاهرتز کمی کوچک‌تر است . باند 60 گیگاهرتز نیز وجود دارد که در حال حاضر روانه بازار نشده است .

چه کسانی می‌توانند از خدمات بیسیم استفاده کنند؟

تمامی سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک که به برقراری ارتباط با شبکه های گسترده داخلی و خارجی نیاز دارند به یک پهنای باند اختصاصی و پر سرعت نیاز خواهند داشت، همچنین محدودیت های مخابراتی از بابت پهنای باند های ضعیف و خط های استیجاری این روند را کند می کند اما خدمات پهنای باند اختصاصی رادیویی گزینه مناسبی برای این محدودیت می باشد که شرکت زمرد به خوبی از عهده ان بر آمده.

شبکه های وایرلس

خدمات شرکت زمرد در حوزه شبکه های وایرلس :

نصب و راه اندازی شبکه های (wireless (indoor, outdoor
طراحی و اجرای شبکه های بيسيم و point to point
اجرای دکل جهت اجرای لينک های ارتباطی wireless
نصب و راه اندازی انواع روترها  mikrotik
نصب و  اجرای مانيتورينگ تجهيزات wireless
و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *